مرکز زیبایی نیایش

Gallery Post Format

درمان چین و چروک و خطوط دور لب (دهان)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

رفع و چین و چروک

درمان چین و چروک و خطوط دور لب (دهان)

چین و چروک دور و بالای لب یکی از مشخص‌ترین ‌چین و چروک‌های روی صورت می‌باشد. این چروک‌ها نشانه پیری و رفتار نامناسب با پوست هستند.

اگرچه چین و چروک عمودی بالای لب، (که به عنوان چین و چروک دور دهان افراد سیگاری نیز شناخته شده) ممکن است موجب عدم جذابیت چهره شود، اما یک مشکل پزشکی جدی به شمار نمی‌رود. اغلب افراد خواهان رهایی از چین و چروک لب بالا و یا رفع چروک دور لب (موسوم به خطوط افراد سیگاری) هستند. شما می‌توانید از درمان‌ چروک دور لب از روش خانگی و نیز روش‌های پزشکی برای خلاص شدن از چین و چروک خود بهره ببرید.

علت‌ پیدایش چین وچروک دور لب

 برای شروع، اجازه دهید ببینیم که چه عاملی باعث خطوط بالای لب می‌شود. برخی از این عوامل را می‌توانید کنترل کنید، اما برخی دیگر تحت کنترل شما نیستند.

متاسفانه یکی از دلایل ایجاد خطوط دور و بالای لب، استفاده از لب‌های خود است! هر بار که شما برای نوشیدن با نی، لب‌های خود را جمع می‌کنید و یا آهنگی را با سوت می‌زنید، در پوست دور لب خود، چین‌هایی را ایجاد می‌کنید. با گذشت زمان، تکرار حرکت جمع کردن لب می‌تواند منجر به چین دائمی و خطوط اطراف دهان شما شود. این دلیل اصلی آن است که در افراد سیگاری، خطوط دور لب و دهان زودتر ظاهر شده و به طرز محسوسی بیشتر از افراد غیرسیگاری است. با افزودن این واقعیت که سیگار تأثیر خشک‌کنندگی بر روی پوست دارد و موجب سرعت بخشیدن به فرآیند تشکیل چین و چروک و از دست دادن سفتی و کشسانی پوست می‌شود، واضح است که سیگار کشیدن یک عامل مهم در شکل‌گیری خطوط بالای لب می‌باشد.

یکی دیگر از علل ایجاد چروک دور لب ، از دست دادن حجم لب به دلیل افزایش سن است. به تدریج با روند پیری، پوست شما کلاژن و الاستین خود را از دست می‌دهد. (کلاژن و الاستین به پوست شما ظاهر توپر و صاف می‌دهند). علاوه بر این، چربی صورت که بخشی از ظاهر گوشتی لب شما به آن وابسته است، به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می‌یابد. با از دست رفتن این مؤلفه‌ها، چین و چروک لب و همچنین سایر خطوط و چین و چروک صورت، بیشتر و بیشتر قابل مشاهده خواهند شد.

یکی دیگر از علل اصلی چروک بالای لب، نازک شدن پوست است. با افزایش سن، پوست شما تمایل به نازک‌تر شدن داشته و احتمال بیشتری برای ایجاد چین و چروک وجود دارد. همه خطوط و چین‌های صورت، از جمله چروک دور لب، با نازک‌تر شدن پوست، بیشتر قابل رویت خواهند شد.

 متخصصان ما در مرکز زیبایی نیایش در جلسه مشاوره، به بررسی مشکلات پوستی و تغییرات مورد نظر و همچنین سابقه پزشکی شما پرداخته تا بهترین درمان مناسب برای رفع چین و چروک اطراف لب و دهان را برای شما تعیین کنند. آن‌ها با شما در مورد گزینه‌های درمانی دیگر و مزایا و معایب آنها صحبت نموده و به شما کمک می‌کنند تا بهترین انتخاب را برای درمان چروک‌ و خطوط دور لب خود داشته باشید.

بهترین درمان‌های زیبایی برای رفع چین و چروک دور لب

 در زیر برخی از بهترین روش‌های زیبایی برای رفع چین و چروک دور لب و یا خطوط دهان را به شما معرفی می‌کنیم.

میکرودرم ابریژن:

با متخصص پوست خود در مورد میکرودرم ابریژن برای صاف‌تر کردن پوست بالای لب خود مشورت کنید. این روش، برای چین و چروک لب فوقانی که تحت عنوان خطوط افراد سیگاری نیز شناخته شده، نتیجه زیبا و مطلوبی خواهد داشت. میکرودرم ابریژن به طور مکانیکی، سطح پوست را صاف می‌کند. این تکنیک شامل سایش لایه فوقانی اپیدرم از طریق لایه فوقانی درم می‌باشد. پس از این درمان، شما ممکن است مقداری درد، التهاب و تورم داشته باشید، که در حدود 1 تا 2 هفته برطرف خواهد شد. هنگامی که پوست شما بهبود می‌یابد، پوست جدیدی که به جای آن رشد می‌کند، صاف‌تر خواهد بود.

تزریق ژل:

چین و چروک عمودی بالای لب یا خطوط افراد سیگاری را می‌توان به طور مؤثری با تزریق ژل به لب کاهش داد. تزریق ژل‌، روش غیر جراحی مؤثری برای درمان خطوط دهان است و معمولاً تنها تزریق حجم بسیار کوچکی از ژل در مناطق چین و چروک مورد نیاز است تا پوست آن مناطق توپر و صاف‌تر شود. این کار باعث ایجاد ظاهری جوان‌تر شده و خطوط در اطراف منطقه دهان را کاهش می‌دهد. ژل‌ها یکی از بهترین گزینه‌های درمان غیر تهاجمی چین و چروک هستند و می‌توانند به کاهش چروک لب بالا کمک کنند، به حدی که تقریباً نامرئی شوند.

پلینگ شیمیایی:

می‌توانید از روش لایه‌برداری شیمیایی برای رهایی از چین و چروک عمودی بالای لب خود استفاده کنید. این روش همانند میکرودرم ابریژن، برای از بین بردن خطوط افراد سیگاری بهترین گزینه است. این روش درمان غیر تهاجمی چین و چروک لب، برای لایه‌برداری شیمیایی لایه‌های فوقانی پوست، افزایش تولید کلاژن (که قابلیت ارتجاعی پوست را افزایش می‌دهد)، حذف خطوط عمیق بالای لب و بهبود ظاهر و بافت پوست شما استفاده می‌شود.

این درمان‌های طبیعی و روش‌های زیبایی برای رفع چین و چروک عمودی بالای لب به طور مؤثری به شما کمک خواهد کرد. از سیگار کشیدن قبل از درمان چین و چروک بالای لب پرهیز کنید. حتی اگر درمان زیبایی شما موفقیت‌آمیز باشد و چین و چروک لب بالای شما را رفع کند، در صورت تداوم مصرف سیگار، این چروک‌ها دوباره باز خواهد گشت. تنها زمانی برای انجام روش زیبایی رفع چین و چروک لب بالای خود اقدام کنید که مصرف سیگار را ترک نموده‌اید.

هایفوتراپی:

اولترا یا اولتراپی یکی از محبوب‌ترین و پیشرفته‌ترین سیستم‌های موجود است. انرژی اولتراسوند غیر تهاجمی، سطوح پایینی از گرما را در پوست تولید می‌کند. این گرما موجب تحریک سلول‌های پوست برای تولید کلاژن و جوان‌سازی مجدد بافت می‌شود. تنها طی یک جلسه درمان ‌هایفوتراپی، پوست بالغ مجدداً به فعالیت سخت تحریک می‌گردد. نهایتاً طی ماه‌های بعد از درمان، پوست شما نرم و صاف، محکم‌تر و شفاف‌تر خواهد شد.

تزریق بوتاکس برای چروک بالای لب

از آنجا که خطوط لب به عضلاتی در صورت مربوط است که شما برای جمع کردن لب‌های خود استفاده می‌کنید، تزریق بوتاکس می‌تواند به تنهایی و یا همراه با ژل‌های تزریقی برای صاف کردن خطوط بالای لب مورد استفاده قرار گیرد. هزینه تزریق بوتاکس نیز برای هر شخص و با توجه به عوامل مختلف مانند سن، جنسیت، تعداد تزریقات قبلی، قدرت عضلات صورت، آناتومی صورت و … متغیر است.

لیزر درمانی برای چروک بالای لب

گزینه درمان با لیزر برای صاف کردن چروک و خطوط عمودی بالای لب نیز در دسترس می‌باشد. این روش‌های جوان‌سازی‌ درمان را می‌توان به تنهایی یا در ترکیب با تزریق ژل به لب‌ها انجام داد.

همه لیزرهای مورد استفاده برای جوان‌سازی پوست از پرتوهای انرژی بالا برای سفت کردن و ترمیم پوست بهره می‌گیرند. اگر چه انواع مختلفی از لیزر در طول سالهای گذشته وجود داشته است، اما لیزر فرکشنال یکی از محبوب‌ترین، ملایم‌ترین و مؤثرترین انواع لیزر است.

لیزر فرکشنال باعث می‌شود پوست جدید، جایگزین پوست آسیب دیده و چروکیده شود. همچنین بدن را تشویق به تولید کلاژن می‌کند. برای دریافت نتایج مورد نظر، شما احتمالاً نیاز به سه تا پنج جلسه درمان (طی چندین ماه) خواهید داشت که ممکن است کمی طولانی‌تر نسبت به روش تزریق ژل باشد. (حدود یک هفته). پس از آن که سری اولیه درمان به پایان رسید، نتایج آن می‌تواند به مدت یک سال دوام داشته باشد.

همراه با درمان لیزر، مقداری ناراحتی وجود خواهد داشت، با این حال، ژل بی‌حس‌ کننده برای به حداقل رساندن احساس ناراحتی در آن منطقه استعمال می‌شود. قرمزی، تورم و مقداری تاول نیز ممکن است رخ ‌دهد. علاوه بر این، پس از هر جلسه درمان، مقداری ناراحتی و قرمزی برای چند روز وجود خواهد داشت که می‌تواند یک هفته یا بیشتر طول بکشد.

درمان با امواج رادیویی:

اگر شما دارای چروک‌های ریزی دور لب خود هستید، اما نمی‌خواهید از روش تزریق ژل و یا لیزر استفاده کنید، می‌توانید درمان با استفاده از امواج رادیویی را برای سفت شدن پوست و تولید کلاژن امتحان کنید. این درمان به طور معمول نیازمند زمان کوتاهی در مرکز زیبایی می‌باشد و نتایج آن پس از تنها یک جلسه درمان قابل مشاهده خواهد بود. همچنین شما می‌توانید پس از درمان مستقیماً به محل کار یا خانه برگردید. اگر چه این روش، خطوط عمیق را برطرف نمی‌کند، اما یک انتخاب خوب برای افرادی است که می‌خواهند جوان‌سازی لب را در زمان کم انجام دهند.

 

 

“مشتریان ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”

جهت مشاوره با متخصص با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

021-22076001

021-22075003

021-26743370

021-26743371

09124641822

مرکز زیبایی نیایش