مرکز زیبایی نیایش

پروتز چانه، گونه و لب در کرج

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

پروتز چانه و گونه و لب در کرج - پروتز چانه در کرج - پروتز لب در کرج - پروتز گونه در کرج

پروتز چانه، گونه و لب در کرج

پروتز چانه:

یکی از فوائد جراحی های زیبایی ایجاد حس اعتماد به نفس و جوانی است، و یکی از مهمترین اجزاء بدن در این رابطه چانه است. مشخص بودن چانه در مردان باعث ایجاد حس قدرت و مردانگی ودر زنان مرز صورت را مشخص می نماید.

در نمای نیمرخ چانه وقسمت قدامی لب تقریبا در یک امتداد قرارمی گیرند . در بعضی از افراد چانه عقب تر از این حد است ودر مواردی که میزان عقب بودن زیاد باشد به صورت حالت چهره ای شبیه چهره پرندگان میدهد که دماغ ونیمه میانی صورت خیلی جلوتر از سایر اجزای صورت است .لذا در این گونه افراد نه تنها چانه عقب تر از معمول دیده می شود بلکه بینی آنها نیز از آنچه که هست بزرگتر دیده میشود . در مبتلایان به این عارضه باید به وضعیت قرارگیری دندانها روی هم توجه کرد. اگر قرار گیری دندانها روی هم مناسب نباشد، بهتر است بیمار توسط همکاران فوق تخصص جراحی پلاستیک یا متخصصین جراح فک وصورت ویزیت شود اما اگر قرارگیری دندانهای فک بالاوپایین طبیعی بوده و فقط چانه عقب باشد، با جراحی پروتز چانه قابل اصلاح است که برای این منظور با دو روش :

۱گذاشتن پروتز زیبایی در چانه

۲ – بریدن استخوان چانه وجلوآوردن آن

میتوان دفورمیتی را اصلاح کرد.

در هر صورت این عمل پروتز فک  با بی هوشی عمومی ونیمه بیهوشی قابل انجام است ومی توان آنرا همراه با سایر اعمال جراحی زیبایی صورت مثل جراحی زیبایی بینی و یا کشیدن پوست صورت بطور همزمان انجام داد .

ریکاوری پس از پروتز چانه با استفاده از روش قدیمی و سنتی آن (عمل پروتز چانه) به هفت تا ده روز زمان نیاز داشت و در این دوره بیمار با درد، کبودی، و ورم در ناحیه تزریق مواجه بود. علاوه بر این بخشی از ورم ایجاد شده برای چند ماه ماندگاری و دوام داشت. اگر برای درمان برش و شکاف در داخل دهان ایجاد شده بود، لازم بود پس از درمان غذاهای نرم مصرف شده و از روش های مخصوص طبق توصیه پزشک برای مسواک زدن استفاده شود. اما در روش تزریق ژل در چانه این مشکلات وجود نخواهد داشت.

مدت عمل پروتز چانه:

حدود یک ساعت بعد ازعمل زیبایی پروتز چانه نکات زیر را باید بیمار بداند :

۱ – بعدازعمل پروتز چانه آنتی بیوتیک خود را دقیقا مصرف کنید .

۲ – بعد از عمل پروتز چانه روزی سه بار با دهان شویه بتادینه دهان خود را بشوئید .

۳ – بعد از عمل پروتز چانه رژیم غذایی خاصی را توصیه نمی کنیم وخوردن هر گونه غذایی بلامانع است .

۴ – بخیه های داخل دهان در عمل پروتز چانه شما قابل جذب می باشند و نیازی به کشیدن آنها نیست .

۵ – بعد از عمل پروتز چانه چسب روی چانه تا سه روز باقی می ماند.

پروتز گونه

برجسته بودن استخوانهای گونه در زیبایی صورت اهمیت بسزایی دارد . در بعضی افراد استخوانهای گونه به میزان کافی رشد نکرده است ولذا گونه های پهن وبی حالتی دارند . چنین افرادی کاندید خوبی برای گذاشتن گونه هستند . عمل پروتز گونه را می توان به تنهایی و یا همراه با سایر عملهای زیبایی صورت مثل جراحی زیبایی بینی و … . بطور همزمان انجام داد .

انواع پروتز گونه سایزها و شکلهای مختلفی دارند که پزشک برای هر بیمار پروتز گونه مناسب را انتخاب خواهد کرد .

نوع بیهوشی  پروتز گونه در عمل: با هر دو روش نیمه بیهوشی و بیهوشی کامل عمل پروتز گونه قابل انجام است .

مدت عمل پروتز گونه حدود یکساعت و نیم می باشد .

روش عمل پروتز گونه

در بیشتر موارد در عمل پروتز گونه از طریق داخل دهان برش کوچکی بین لثه فوقانی ونسج نرم گونه می دهیم . نسج نرم را از گونه بلند می کنیم . ودر نتیجه حفره ای ایجاد می شود که پروتز گونه را درون این حفره ودرست روی استخوان گونه قرار می دهیم و آن را فیکس می کنیم . در ظرف ۷۲ ساعت پروتز گونه کاملا به استخوان می چسبد. سپس محل برش را با نخ قابل جذب می دوزیم .

نکاتی که لازم است بیمار در عمل پروتز گونه بداند :

۱ – چنانچه از برش داخل دهان استفاده شود هیچگونه برشی روی پوست صورت شما داده نخواهد شد ولی بعد از عمل پروتز گونه برای جلوگیری از ورم صورت ، روی صورت شما چسب زده خواهد شد .

۲- در صورتی که همزمان نیاز به عمل جراحی زیبایی پلک پایین باشد ، میتوان از همان برش پلک پایین پروتز را قرار داد.

۳- در صورتی که همزمان نیاز به عمل جراحی کشیدن پوست صورت باشد ، پروتز گونه از همان برش مربوطه گذاشته می شود.

۴ – تا ۲۴ ساعت بعداز عمل  پروتز گونه از کمپرس سردصورت استفاده کنید . بدین منظور کافی است چند تکه یخ را درون کیسه فریزر ریخته وآنرا روی صورت خود قرار دهید .

۵ – بعد از عمل پروتز گونه آنتی بیوتیک خود را دقیقا مصرف کنید .

۶ – بعد از پروتز گونه روزی ۳ بار بادهان شویهٌ بتادینه دهان خود رابشویید .

۷ – بعد از عمل پروتز گونه تا دو روز از رژیم غذایی نرم استفاده نمایید . بعد از آن خوردن هر گونه غذایی بلامانع است .

۸ – نخ های بخیه داخل دهان شما بعد از پروتز گونه قابل جذب هستد ونیازی به کشیدن آنها نیست.

پروتز لب

داشتن لب‌های زیبا یکی از خواسته های همیشگی زنان بوده است و به همین دلیل تاکنون از روش‌های گوناگونی جهت این کار استفاده شده است که از این بین می‌توان به استفاده از وسایل آرایشی، حجم دهنده، خط لب، تزریق ژل، تزریق بوتاکس و اعمال جراحی گوناگون اشاره کرد.

از آنجائی که روش های غیر جراحی همگی موقتی هستند و بعد از گذشت مدتی باید تجدید شوند روش‌های جراحی گوناگونی برای این منظور به وجود آمده است. در بعضی از این روش‌ها برش‌های بزرگی دور تا دور لب و یا در داخل دهان داده می‌شود که با بروز عوارض اجتناب‌ ناپذیری همراه است و نتیجه مطلوب بیمار را نیز به همراه ندارد.

در روش‌های نسبتاً جدیدتر از قسمتی از پوست و یا تاندون ناحیه ساعد برای ساختن چیزی شبیه پروتز استفاده می‌شود تا از آن برای برجسته کردن و بزرگ‌تر کردن لب استفاده کنند ولی مشکل این روش آن است که پس از آن لب حالت یکنواختی پیدا می‌کند.

در جدیدترین روش دائمی ‌بزرگتر و برجسته کردن لب از پروتز بسیار نرمی که از جنس پروتز سینه است (پروتزی که سال‌هاست در تمام دنیا برای بزرگ‌تر کردن سینه تعداد کثیری از زنان بدون عارضه‌ای قابل توجه بکار می رود) استفاده می‌شود . در روش پروتز لب با دو برش دو میلی‌متری در گوشه‌های لب بدون این که برش بزرگی در کار باشد و جای عمل پروتز لب معلوم شود طی یک عمل سرپایی و به کمک بی‌حسی موضعی پروتز در لب بالا و لب پائین کار گذاشته می‌شود.در دوره پس از عمل پروتز لب بیمار تورم و خونمردگی مختصری دارد و ممکن است در لب خود احساس سوزن‌ شدن نماید. تمام این مسائل بعد از عمل پروتز لب گذراست و به سرعت از بین می‌رود. به بیمارانی که تحت عمل جراحی پروتز لب قرار می‌گیرند توصیه می‌شود که پس از عمل پروتز لب تمرینات خاصی را انجام دهند و از گاز زدن لقمه‌های بزرگ پرهیز نمایند.

پروتز لب یک روش درمانی هنری است که باید توسط فرد متخصص و با تجربه انجام شود. فرد تزریق کننده باید درک مناسب از پیچیدگی‌ها، شرایط و آناتومی لب‌ها داشته باشد. این شرایط هنری و تکنیکی می‌تواند نتایج استفاده بسیاری از افراد از تزریق‌های غیر استاندارد و مشاهده نتایج غیر طبیعی در نتیجه آن را توضیح دهد. به همین خاطر بعضی بیماران تصور می‌کنند پروتز لب همیشه منجر به ایجاد یک ظاهر غیر طبیعی و بیش از حد بزرگ برای لب‌ها می‌شود، در حالی که در واقع این شرایط هیچگاه در صورت استفاده از خدمات افراد متخصص و با تجربه در این حوزه مشاهده نمی‌گردد.

چنانچه بیمار سابقه تب خال داشته باشد باید حتماً از چند روز قبل از عمل پروتز لب تحت درمان پیشگیری از نظر این ویروس قرار گیرد و درمان خود را تا چند روز پس از عمل پروتز لب ادامه دهد.

نکته حائز اهمیت در مورد پروتز لب این است که پروتز لب دائمی است و نیازی به تعویض ندارد و چنانچه بیمار به هر دلیلی با پروتز لب احساس مشکل نماید به راحتی و درعرض چند دقیقه آن هم به کمک بی‌حسی موضعی قابل خارج کردن است.

 

 

 

“مشتریان ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”

جهت مشاوره با متخصص با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

026-32401575

026-32401709

026-32401698

09128664565

مطب تخصصی زیبایی پوست و مو پارسیان کرج